Bab főzése és élettani hatásai

A hüvelyesek A hüvelyesek változatos felhasználású növények. Közös jellemzőjük: egyévesek, lágyszárúak. Termésük változatos megjelenésű, alakú és nagyságú hüvely. Virágjuk különböző színű, jellegzetes pillangós (csónak, vitorla, evező), olykor illatos. Általában önmegtermékenyülők. Gyökerükön gümőcskékben élnek a levegő nitrogénjét megkötő baktériumok, gyökérzetük mélyre hatoló, s a meszet felhozza a talaj felsőbb rétegébe. A levelek rendszerint összetettek: szárnyaltak vagy …

Olvass tovább

Tojás és hús nélküli fasírtok (ha már uncsi a husi)

köleskrokett

Tojás és hús nélküli fasírtok (ha már uncsi a husi) Sült rizsgolyó Kölesfasírt 1 csésze köles 2,5 csésze tisztított víz tengeri só vagy más természetes só petrezselyemzöld hidegen sajtolt napraforgó olaj a sütéshez A kölest egy csipet sóval puhára főzzük. Hagyjuk állni a fedő alatt kb. 10-15 percet. Adjuk hozzá a petrezselyemzöldet, és ízesítsük még …

Olvass tovább

2016 – a Hüvelyesek Nemzetközi Éve

hüvelyesek, makrobiotika, makrobiotikus étrend

Tápláló magok a fenntartható jövőért – ezzel a jelmondattal választotta az ENSZ közgyűlése 2016-ot a Hüvelyesek Nemzetközi Évének. „A nitrogénmegkötő hüvelyesek egyrészt növelik a talaj termékenységét, másrészt jelentős mértékben hozzájárulhatnak az éhezés és az alultápláltság csökkentéséhez, növelik az élelmiszer-biztonságot, és kevésbé terhelik meg a környezetet és az emberi egészséget, mint az állati eredetű élelem. A …

Olvass tovább

Rákkeltő a vörös hús?

makrobiotika tofu

Biztosan Te is olvastad vagy hallottad a WHO (Egészségügyi Világszervezet) legfrissebb kutatási eredményeit miszerint már napi 5 dkg feldolgozott húskészítmény fogyasztása 18%-kal növeli a vastag- és végbélrák kialakulásának kockázatát. Sőt, még azt is megállapították, hogy a vörös húsok (sertés, marha, borjú, bárány, birka, kecske) is rákkeltőek lehetnek, ám ennek igazolására még nincs elegendő bizonyíték. A …

Olvass tovább